Polski English Deutch Russian
Hotel Pollera  
Pokoje »
Mini-Apartamenty »
Restauracja »
Sala konferencyjna »
Atrakcje turystyczne »

Rezerwacja


Przyjazd  
Wyjazd  

Nasz adres

ul. Szpitalna 30
31-024 Kraków  
tel: +48 12 422 10 44
fax: +48 12 422 13 89

Zobacz naszą lokalizację »

Historia


Hotel Pollera założył w 1834 roku Kasper Poller. Założyciel Hotelu oraz jego spadkobiercy dbali o rozwój obiektu tak, że w okresie międzywojennym Hotel Pollera stał się jednym z najbardziej renomowanych hoteli krakowskich. W dziejach Hotelu przeplatają się okresy świetności z okresami stagnacji - podczas II Wojny Światowej zajęty przez Niemców, po wyzwoleniu Krakowa stał się na krótko kwaterą dowództwa Armii Czerwonej. Po wojnie na krótko odzyskany przez prawowitego właściciela, a w 1950 roku został upaństwowiony. Dopiero w 1990 roku odzyskany na dobre jako obiekt zaniedbany, przeszedł gruntowny remont, by znów stać się jednym z najbardziej eleganckich i urokliwych hoteli Krakowa.

Czasy rozkwitu Hotelu to secesja - z tego okresu pochodzą witraże projektu Stanisława Wyspiańskiego znajdujące się na klatce schodowej, a także pamiątki zgromadzone w holu recepcji. Także wystrój i aranżacja wnętrz wyrażają secesyjnego ducha, współgrając jednocześnie z obowiązującymi standardami.

Hotel Pollera gościł między innymi Helenę Modrzejewską, Henryka Sienkiewicza, a także Andrzeja Seweryna, Beatę Tyszkiewicz, Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Natalię Kukulską, Świtę Papieską podczas pielgrzymki w 1997 roku  i wielu innych.
 

GaleriaPokoje | Mini-Apartamenty | Restauracja | Sala konferencyjna   Atrakcje turystyczne | Historia | Galeria | Cennik | Kontakt
FIRMA GODNA ZAUFANIA Hotel Pollera
uzyskał certyfikat
FIRMA GODNA ZAUFANIA
GREMIUM Hotel Pollera
jest członkiem
MIH GREMIUM